wylewka

Wylewka anhydrytowa – Zalety wylewki anhydrytowej

Główną zaletą wylewki anhydrytowej, jest sposób dozowania tej wylewki – mechaniczny. Wiąże się to z tym że wylewka anhydrytowa posiada konsystencję półpłynną co umożliwia jej dozowanie do wszystkich zakamarków gdzie chcemy wykonać wylewkę.

Dla wykonania wylewki anhydrytowej, nie straszne też są odległości, na które musimy przenieść masę wylewki. Maszynę dozującą możemy ustawić w dowolnym miejscu a odległość pomiędzy maszyną a miejscem wykonywania wylewki może dzielić nawet sto metrów. Należy także przywołać, że jastrych anhydrytowy świetnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe dzięki temu, że takiej wylewki dajemy cieńszą warstwę niż tradycyjnego betonu suchego.

Zalety wylewki anhydrytowej

Wylewka anhydrytowa cechuje się także większą przepuszczalnością oraz wytrzymałością. Do zalet musimy także zaliczyć czas schnięcia takiej wylewki. Po wykonaniu wylewki anhydrytowej już po około dwóch-trzech dniach, możemy swobodnie stąpać po takiej wylewce bez konsekwencji dla jej struktury plastycznej oraz elementów znajdujących się pod nią jak płyty styropianowe izolacji czy rury ogrzewania podłogowego. Jastrych anhydrytowy przez przywołane powyżej argumenty, nadaje się świetnie na wykonanie wylewki-podkładu pod każdą możliwą podłogę jaką chcemy wykonać, bez wykonywania dylatacji. Brak umieszczenia dylatacji w wylewce skutkuje że każdy pomysł na podłogę można wykonać bez patrzenia na rozmieszczenie przerw w wylewce. Dzięki swoim właściwością na wylewce anhydrytowej położona może być podłoga zarówno z paneli jak i kafelek – wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Leave a Reply