elektryczne nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu elektryczne – czy warto kupić nożyce?

Przejdź: garden bridges

Żywopłot to bardzo ciekawa ozdoba większości ogrodów. Często stanowi on także rodzaj ogrodzenia. Wymaga on jednak on nas dużo czasu na pielęgnację. Dlatego też jeśli decydujemy się na żywopłot musimy zaopatrzyć się w elektryczne nożyce do żywopłotu. A te sprawdzą się niemal w każdej sytuacji.

Nożyce do żywopłotu – wady

Mają jednak swoje wady, ponieważ posiadają kabel, a ten znacząco może ograniczać naszą pracę. Stąd też nie zawsze są odpowiednim wyjściem, kiedy posiadamy żywopłot o dużej powierzchni. Dodatkowo musimy uważać na swoje bezpieczeństwo, by nie przeciąć kabla nożyc. Poza tym warto wspomnieć, że korzystanie z nich jest ekologiczne pod tym względem, że nie wytwarzamy spalin używając nożyc do żywopłotu.

Nożyce do żywopłotu – zalety

W porównaniu do innych narzędzi nożyce elektryczne mają jednak więcej zalet. Mowa tu o nożycach spalinowych, nożycach akumulatorowych i sekatorach ręcznych. Pierwsza z opcji to droższa wersja, która na dodatek wytwarza spaliny i jest głośna podczas pracy. Druga możliwość co prawda jest już lżejsza, ale za to musimy uważać na czas pracy, gdyż jest on tu ograniczony. Co do nożyc ręcznych to wiadomym jest, że nie jest to dobra opcja do większych żywopłotów. Dlatego też podczas zakupów wszystko zależy od powierzchni naszego żywopłotu. Najczęściej jednak wybieramy elektryczne nożyce do żywopłotu.

Nożyce do żywopłotu elektryczne – Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas jego kupowania?

Po pierwsze i najważniejsze – ostrze nożyc. Zwróćmy uwagę, że do wyboru mamy twa typy ostrza – jednostronne i dwustronne. Dzięki pierwszym ostrzom możemy wykonać dłuższe cięcia. W przypadku drugich są one co prawda krótkie, a za to bardziej dokładne. Jeśli już to wybierzemy, kolejnym wyborem będą długie lub krótkie ostrza. Krótkie wybierajmy wtedy, kiedy posiadamy żywopłoty o dość dziwnych kształtach. Długie są idealne do płaskich żywopłotów. Kolejnym ważnym aspektem podczas wybierania elektrycznych nożyc do żywopłotu jest ich moc. Jeśli mamy dość duży żywopłot o grubych gałęziach wybierajmy te nożyce, które mają większą moc. Równie ważny jest sam ciężar nożyc. Wiadomym jest, że najlepszym zakupem będą te najlżejsze elektryczne nożyce.

Musimy mieć na uwadze, że kilkugodzinna praca z ciężkich sprzętem nie będzie należała do najłatwiejszych.

Polecamy także:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *