Malowanie można spokojnie zrobić samodzielnie

Jak przygotować się do malowania wnętrz? Jakie narzędzia są do tego koniecznie? I czy opłaca się malować samemu? Odpowiedzi na te pytania są bardzo proste. Malowanie ścian wewnętrznych to jedne z najprostszych prac remontowych, dlatego bardzo wiele osób robi to samemu. Nie wymaga to jakieś fachowej wiedzy. Na pewno potrzebne są duże chęci, staranność oraz dokładność. Bez tych cech nie wykonamy samodzielnie żadnej pracy.

Do malowania potrzebny jest duży i mały wałek, kilka pędzelków i kuweta, którą wykorzystamy do ocierania wałka z farby. Musi to być kuweta malarska, rzecz jasna. Do tej pracy przyda się jeszcze taśma malarska, którą zabezpieczymy futryny i wnętrza okienne. Zanim zaczniemy malować ściany to musimy dokładnie pomalować sufit. Trzeba to zrobić minimum dwukrotnie. Przechodząc do malowania ścian to pierwszą czynnością powinno być właśnie obklejenie taśmą wszystkich powierzchni, które stykają się z malowaną ścianą, a których pomalować nie wolno. Następnie małym wałkiem trzeba dokładnie pomalować trudno dostępne powierzchnie. Wszędzie tam, gdzie uda nam się pomalować dużym wałkiem, musimy pomalować właśnie małym. Następny etap to malowanie całej powierzchni dużym wałkiem. Wcześniej jeszcze warto sobie odgrodzić pod sufitem biały pasek od sufitu. Można to zrobić również przy pomocy taśmy malarskiej. No i cóż, wszystkie prace trzeba wykonać starannie i możliwie jak najdokładniej. Gdy już wszystko pomalujemy możemy oderwać taśmę malarską. Jeśli dobrze ją przykleiliśmy to pod sufitem powinniśmy mieć równiutką białą linię względem sufitu. Na koniec można usiąść i podziwiać efekt swoich prac.

Do samodzielnego wykonywania wszelkich prac malarskich zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem: Nowoczesne rozwiązania malarskie