meble kuchenne na wymiar

Kuchnia na wymiar – na zamówienie

Przejdź: liczarka bilonu

Kuchnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Spędza się tam wiele czasu, więc warto ją zaprojektować w taki sposób, aby była funkcjonalna i wygodna. Najlepszym pomysłem wydaje się więc być kuchnia na wymiar. Pozwala na zagospodarowanie każdej przestrzeni, wygodne rozmieszczenie mebli i sprzętów oraz na wcześniej wybrany styl kuchni.

Kuchnie na wymiar – od czego zacząć?
Do wyboru są dwie opcje – można samemu wymierzyć kuchnie, lecz trzeba pamiętać, że wymiary kuchni to nie tylko długość i wysokość ścian, ale przede wszystkim rury w ścianach czy podłączenia kanalizacyjne. Z dokładnymi wymiarami wystarczy udać się do projektanta i można wspólnie myśleć nad nową kuchnią. Drugą opcją jest całkowite zaufanie projektantowi lub firmie zajmującej się urządzaniem kuchni.

Szafki, AGD, zabudowa – jaka powinna być kuchnia na wymiar?
Na uwadze powinno się mieć dwie kwestie – szafki i blaty. Te pierwsze najczęściej wykonuje się z drewna. Jest ono trwałe i łatwe w obróbce, dzięki czemu można stworzyć bardzo piękne aranżacje. Sprzęt AGD w zabudowieBlaty zaś wykonane mogą być także z drewna lub innych materiałów takich jak ceramika czy kamień. Najważniejszą kwestią tutaj jest trwałość materiału i odporność na uszkodzenia. W skład kuchni także powinien wejść okap, kuchenka gazowa i inne sprzęty AGD. Wiele z nich może być zabudowanych. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne. Uniknie się dzięki temu różnych kolorów w kuchni. Lodówka czy zmywarka mogą mieć identyczną obudowę jak szafki kuchenne. Oczywiście jeśli całe AGD zostanie wyposażone w jednym stylu – na przykład czarnym, lub srebrnym, będzie to wyglądać dobrze. Niektóre z lodówek nie nadają się do zabudowy – na przykład modele z przyłączem wodnym i kranikiem w drzwiach.

Jak rozmieścić meble i urządzenia w nowoczesnej kuchni?
Estetyka to niewątpliwie ważna kwestia, jednak funkcjonalność kuchni musi być także na bardzo wysokim poziomie. W końcu będzie to pomieszczenie, w którym będzie się spędzać wiele czasu. Jedną z ważniejszych zasad przy projektowaniu kuchni jest tak zwany trójkąt. Należą do nich zlew, kuchenka gazowa oraz lodówka, czyli trzy najważniejsze i najczęściej używane obiekty w kuchni. Dlaczego trójkąt? Odpowiedź jest prosta – dla wygody. Takie rozwiązanie umożliwi wygodne obracanie się i łatwość w przenoszeniu naczyń czy potraw pomiędzy tymi obiektami.

Jeśli metraż Twojej kuchni raczej nie „powala”, koniecznie przeczytaj artykuł: Urządzanie małej kuchni

nowoczesna kuchniaWażna jest także odległość, która nie może być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Idealnie prezentują się wartości od 1, 2 metra do 2, 1 metra pomiędzy zlewem, kuchenką a lodówką. Inną ważną kwestią będzie wysokość blatów. Przy projektowaniu kuchni warto pomyśleć o wzroście w rodzinie i o tym, kto najczęściej w kuchni będzie gotował. Istnieje jedna zasada do wygodnego doboru wysokości. Wystarczy stanąć prosto z rękoma przy ciele (na baczność). Rękę zginamy w łokciu pod kątem 90 stopni. Następnie mierzymy wysokość od zgiętej ręki (równoległej do podłogi) do podłoża i odejmujemy 20 centymetrów. To będzie najwygodniejsza wysokość blatu do pracy w kuchni.

Jeśli planujesz odświeżyć swoją kuchnię, powinien zainteresować Cię również artykuł: Malowanie ścian – jaką farbę wybrać, jak się do tego przygotować ( http://budnewsy.pl/malowanie-scian/ )

Sprawdź także modne kuchnie oraz meble w biłgoraju z wysyłką w 24h

Przeczytaj również:

Kompleksowy remont domu to spory wydatek Jeśli ktoś planuje kompleksowy remont całego domu to musi wiedzieć, że jest to naprawdę spory wydatek. Wydatek ten będzie zależał oczywiście od zakresu prac do wykonania. Samo określenie ‘kompleksowy ...
Grzejniki centralnego ogrzewania mogą być tradycyj... Centralne ogrzewanie jest dzisiaj obecne w każdym domu i mieszkaniu. Jest to system grzewczy polegający na zasilaniu grzejników ciepłem płynącym z kotła grzewczego. Kocioł grzewczy zasilany jest paliw...
Boazeria to już relikt przeszłości Domy z drewnianymi deskami przybitymi do ściany w przedpokoju to już dzisiaj rzadko spotykany widok. Nie mniej można jeszcze spotkać takowe posiadłości. Te poprzybijane deski nazywają się boazerią. Dz...
Kominek do salonu to pomysł na ciepły wieczór W zimne i krótkie jesienne dni na dworze robi się naprawdę nieprzyjemnie. Zwłaszcza osoby ciepłolubne mogą mieć problem z zaaklimatyzowaniem się w warunkach jesiennych lub co gorsza zimowych. Ratunkie...
Polecamy także: