meble kuchenne na wymiar

Kuchnia na wymiar – na zamówienie

Kuchnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Spędza się tam wiele czasu, więc warto ją zaprojektować w taki sposób, aby była funkcjonalna i wygodna. Najlepszym pomysłem wydaje się więc być kuchnia na wymiar. Pozwala na zagospodarowanie każdej przestrzeni, wygodne rozmieszczenie mebli i sprzętów oraz na wcześniej wybrany styl kuchni.

Kuchnie na wymiar – od czego zacząć?
Do wyboru są dwie opcje – można samemu wymierzyć kuchnie, lecz trzeba pamiętać, że wymiary kuchni to nie tylko długość i wysokość ścian, ale przede wszystkim rury w ścianach czy podłączenia kanalizacyjne. Z dokładnymi wymiarami wystarczy udać się do projektanta i można wspólnie myśleć nad nową kuchnią. Drugą opcją jest całkowite zaufanie projektantowi lub firmie zajmującej się urządzaniem kuchni.

Szafki, AGD, zabudowa – jaka powinna być kuchnia na wymiar?
Na uwadze powinno się mieć dwie kwestie – szafki i blaty. Te pierwsze najczęściej wykonuje się z drewna. Jest ono trwałe i łatwe w obróbce, dzięki czemu można stworzyć bardzo piękne aranżacje. Sprzęt AGD w zabudowieBlaty zaś wykonane mogą być także z drewna lub innych materiałów takich jak ceramika czy kamień. Najważniejszą kwestią tutaj jest trwałość materiału i odporność na uszkodzenia. W skład kuchni także powinien wejść okap, kuchenka gazowa i inne sprzęty AGD. Wiele z nich może być zabudowanych. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne. Uniknie się dzięki temu różnych kolorów w kuchni. Lodówka czy zmywarka mogą mieć identyczną obudowę jak szafki kuchenne. Oczywiście jeśli całe AGD zostanie wyposażone w jednym stylu – na przykład czarnym, lub srebrnym, będzie to wyglądać dobrze. Niektóre z lodówek nie nadają się do zabudowy – na przykład modele z przyłączem wodnym i kranikiem w drzwiach.

Jak rozmieścić meble i urządzenia w nowoczesnej kuchni?
Estetyka to niewątpliwie ważna kwestia, jednak funkcjonalność kuchni musi być także na bardzo wysokim poziomie. W końcu będzie to pomieszczenie, w którym będzie się spędzać wiele czasu. Jedną z ważniejszych zasad przy projektowaniu kuchni jest tak zwany trójkąt. Należą do nich zlew, kuchenka gazowa oraz lodówka, czyli trzy najważniejsze i najczęściej używane obiekty w kuchni. Dlaczego trójkąt? Odpowiedź jest prosta – dla wygody. Takie rozwiązanie umożliwi wygodne obracanie się i łatwość w przenoszeniu naczyń czy potraw pomiędzy tymi obiektami.

Jeśli metraż Twojej kuchni raczej nie „powala”, koniecznie przeczytaj artykuł: Urządzanie małej kuchni

nowoczesna kuchniaWażna jest także odległość, która nie może być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Idealnie prezentują się wartości od 1, 2 metra do 2, 1 metra pomiędzy zlewem, kuchenką a lodówką. Inną ważną kwestią będzie wysokość blatów. Przy projektowaniu kuchni warto pomyśleć o wzroście w rodzinie i o tym, kto najczęściej w kuchni będzie gotował. Istnieje jedna zasada do wygodnego doboru wysokości. Wystarczy stanąć prosto z rękoma przy ciele (na baczność). Rękę zginamy w łokciu pod kątem 90 stopni. Następnie mierzymy wysokość od zgiętej ręki (równoległej do podłogi) do podłoża i odejmujemy 20 centymetrów. To będzie najwygodniejsza wysokość blatu do pracy w kuchni.

Jeśli planujesz odświeżyć swoją kuchnię, powinien zainteresować Cię również artykuł: Malowanie ścian – jaką farbę wybrać, jak się do tego przygotować ( http://budnewsy.pl/malowanie-scian/ )

Sprawdź także modne kuchnie oraz meble w biłgoraju z wysyłką w 24h