panele podłogowe w mieszkaniu

Jak dbać o panele podłogowe

Panele to coraz popularniejszy typ podłogi. Wyglądają bardzo dobrze i jednocześnie są łatwe w pielęgnacji. Gumolit z dywanem to podwójne czyszczenie – nie tylko podłogi, ale także dywanu, który trzeba prać i trzepać. Panele podłogowe dostępne są w różnych kolorach. Najczęściej przypominają drewno. Jednak pomimo tego, że czyszczenie tego materiału jest szybkie, nie koniecznie jest takie proste. Nie wszystkie środki się nadają do tego typu powierzchni.

Jakie środki więc wybrać do paneli podłogowych? Co spowoduje zły środek?
Najłatwiej jest wybierać płyny specjalnie przeznaczone do tego typu powierzchni. Dostępne są one ogólnie w sklepach. Sprawdzą się także te uniwersalne mleczka, jednak typowo przeznaczone pod panele są najlepsze. Czyszczą, nabłyszczają i dają dodatkową warstwę ochronną. Zły dobór środku do czyszczenia może wybarwić i zmienić właściwości podłogi. Przez to może stracić powłokę ochronną, przez co będzie znacznie więcej mogła wchłonąć – także plamy. Mycie paneli podłogowychMycie paneli może nastąpić na ciepło jak i zimno.

Jak dbać o panele podłogowe?
Oprócz mycia dobrym sposobem będzie impregnacja. Dobre produkty będą wytrzymałe już same w sobie, jednak raz kiedyś nie zaszkodzi o nie zadbać. Dodatkowo szczególnie przy remontach i przesuwaniu mebli należy bardzo uważać na panele. Dobrym pomysłem będzie zamontowanie miękkich podkładek pod meble czy łóżko, aby nie porysować i nie uszkodzić mechanicznie paneli. Raz uszkodzone i porysowane panele nie będą już możliwe do naprawy i jedyną opcją pozostanie ich wymiana.
Zobacz inne porady w naszym serwisie klikając TUTAJ!

Leave a Reply